Przeglądając blogi natrafiłam na ten przepis, a że ostatnio wszędzie wtykam kaszę jaglanąmusiałam wypróbować ;) Godny zastępnik wafli ryżowych ^^ Na pewno niedługo wypróbuję z różnymi przyprawami oraz dodatkami i zrobię mały update posta ;) Składniki na 10 kawałków
60g kaszy jaglanej
2 łyżki mąki z amarantusa
1 marchew
1 łyżka tahini
sól
nasiona czarnuszki (opcjonalnie)
Przygotowanie Kaszę jaglaną gotujemy w osolonej wodzie, studzimy, a następnie blendujemy. Marchewkę ścieramy na tarce o drobnych oczkach. Wszystkie składniki mieszamy. Na papierze do pieczenia rozsmarowujemy masę na grubość ok. 0,5 cm i pieczemy w 180 stopniach 30-40minut. Smacznego ;)
Idealny zamiennik dla kalorycznego spodu z ciasta francuskiego, nie tylko dla miłośników kaszy jaglanej ;) Danie może nie jakieś wybitnie dietetyczne (z uwagi na śmietanę) ale od czasu do czasu ;) PS. sorry za tragiczne zdjęcie, ale zjedli mi wszystko zanim zdążyłam zrobić ;< I takie wybrzuszenie się zrobiło, ale znika po przekrojeniu ;p chyba trzeba nakłuć w trakcie pieczenia. Zrobię kolejny raz to podmienię fotki ;P
Składniki na 6 porcji:
200g kaszy jaglanej
1 czerwona cebula
2 ząbki czosnku
6 jajek
2 łyżeczki oliwy z oliwek
sól, pieprz
350g świeżego szpinaku
350ml śmietany 12% lub jogurtu typu greckiego
120g sera feta
Przygotowanie Piekarnik nastawiamy na 200 stopni Kaszę jaglaną gotujemy w osolonej wodzie Cebulę siekamy i smażymy na łyżeczce oliwy z oliwek. Po ok 3 min dodajemy przeciśnięty przez praskę 1 ząbek czosnku i trzymamy na patelni jeszcze około 2-3min Ugotowaną kaszę jaglaną lekko przestudzić, wmieszać do niej 2 jajka, cebulę z czosnkiem, popieprzyć i dokładnie wymieszać Masą wyłożyć formę do tarty ( u mnie silikonowa więc nic nie przywiera, teflonowe mogą wymagać nasmarowania) i piec około 10 minut w 200 stopniach Na dużej patelni rozgrzewamy łyżeczkę oliwy i smażymy na niej przeciśnięty przez praskę ząbek czosnku. Partiami dodajemy umyty szpinak by zmiękł. W misce mieszamy 4 jajka, śmietanę, pokruszoną fetę, szpinak i doprawiamy pieprzem. Wylewamy na spód tarty i pieczemy kolejne 30 minut. Smacznego! ;)
Po wczorajszym EkoTargu na OFF Piotrkowska jestem bogatsza o bio jogurt z orzechów nerkowca i ekologiczne suszone owoce berberysu (bez siarczynów! ;) ) O ile jogurt sam w sobie nie powala smakiem, tak w połączeniu z kwaskowym berberysem i słodkimi prażonymi płatkami komponuje się bardzo dobrze ;) No i 100% wege ;) Składniki na 1 porcję 40g płatków owsianych 2 łyżeczki ksylitolu łyżeczka masła roślinnego 150g jogurtu z orzechów nerkowca 3 łyżki dyni ze słoika 3 łyżeczki suszonych owoców berberysu Przygotowanie na patelni rozpuszczam masło, dorzucam płatki owsiane i mieszam. Posypuję ksylitolem, mieszam i prażę chwilę żeby lekko się zrumieniły. Składniki układam warstwami wedle upodobań w słoiczku albo wysokiej szklance. Smacznego ;)
Zima za oknem, więc przydałoby się coś rozgrzewającego ;) Składniki na 4 duże porcje:
bakłażan
cukinia
papryka żółta i czerwona
2 czerwone cebule
łyżka oliwy z oliwek
400-gramowa puszka krojonych pomidorów
1 batat
puszka fasoli białej konserwowej
1/2 łyżeczki chilli
1 łyżeczka słodkiej papryki
1 łyżeczka mielonej kolendry
1 łyżeczka ziół prowansalskich
sól
500ml zimnej wody
2 łyżeczki skrobi kukurydzianej
świeżo wyciśnięty sok z 1/2 limonki
opcjonalnie 4 łyżki wegańskiej śmietany
opcjonalnie nasiona czarnuszki
Przygotowanie Batata podgotowujemy ok. 10min Bakłażana, paprykę i bataty kroimy w kostkę. Cukinię i cebulę kroimy w półplasterki (cebulę w cienkie) Podgrzewamy oliwę w nieprzywierającym garnku. Smażymy na niej bakłażana na dużym ogniu, cały czas mieszając, ok. 3 minuty. Dodajemy cebulę, mieszamy Po 2 min dorzucamy jeszcze bataty i paprykę. Posypujemy warzywa przyprawami i smażymy jeszcze 4 minuty. Dodajemy fasolę i pomidory, wlewamy 500ml wody i mieszamy. Doprawiamy solą, doprowadzamy do wrzenia i gotujemy na wolnym ogniu przez 10minut, mieszając co jakiś czas. Dorzucamy cukinię, ponownie potrawę doprowadzamy do wrzenia i gotujemy kolejne 10 min, regularnie mieszając. Skrobię kukurydzianą mieszamy w miseczce z 2 łyżeczkami zimnej wody do powstania pasty. Mieszamy z warzywami i gotujemy ok 5 min by sos zgęstniał. Regularnie mieszamy, by sos nie przywarł. Podajemy z sokiem z limonki, łyżką wegańskiej śmietany i nasionami czarnuszki. Smacznego ;)
Już wkrótce przepisy na pomidory faszerowane, pieczonego pstrąga i bezglutenowego migdałowca z wiśniami ;) Póki co, zapraszam wszystkich z Łodzi i okolic na rozpoczęcie kolejnego nowego roku od zdrowego odżywiania ;)
Dla wszystkich, którzy podadzą hasło "dietetycznie na talerzu" RABAT -10% na wszystkie pakiety wizyt! ;)